Tõukekelgumatk Emajõe Suursoos

 Ürituse kirjeldus: Ürituse kestvus on kuni 24-tundi. Kogunemine Ahunapalu surnuaia esisel parklas, kus toimub ettevalmistus matkaks. Iga osaleja saab enda kasutusse kaasaegse tõukekelgu. Kui kõik matkalised on valmis, lõunasöök söödud, alustame retke läbi asula, vana sadamakoha poole. Jõudes sadamakohani, toimub edasine liikumine mööda Kalli jõe jääd. Liikumiskiirus on paras ja kulgemine rahulik, sest eesmärgiks on mõnus kelgusõit kõigile jõukohases tempos, et nautida ümbritsevat loodust ning võimalusel märgata loomi ja linde. Teekonna valikul lähtume hetke jää- ja ilmaoludest, pidades eelkõige silmas matkajate ohutust!

Retkel on kaasas matkajuht, kes räägib paikkonna ajaloost, kultuuriloost ja loodusest. Retke lõpp-punktiks on Parvemaja, asukohaga Rebassaarel, Kalli jõel, mis asub retke alguskohast ca14 km kaugusel. Peale 3-4 tunnist rahuliku kelgusõitu olemegi Parvemajas, kus on soe tuba ja pakutakse kuuma teed. Mõne tunni möödudes valmib õhtusöök. Seejärel juba kuum saun ning õhtu jätkub oma tavapärasel viisil. Teie ööbimine toimub II korrusel, kus ühises ruumis on 21 magamisaset.

Hommikul, peale hommikusööki, korrastame maja ja pakime oma asjad. Ning kui aeg sealmaal, siis asume tagasiteele.

Varustusest: Tõukekelgumatk on jõukohane kõigile ning ei nõua osalejalt füüsilist ettevalmistust ega varasemat kogemust. Sobiv ka pikka kasvu inimesele. Matkal sõidetakse parimate kaasaegsete Kickspark MAX tõukekelkudega. Märksõnadeks: kergus, mugavus, hea juhitavus, turvalisus, sportlikkus. Matkast osavõtjaid õpetatakse tõukekelku juhtima ja pidurdama. Selga mugav ja ilmale vastav riietus. Jalga matkasaapad või muud soojemad, ilma kõrge kontsata jalavarjud. Kindlasti võtke kaasa magamiskott, saunalina, vahetusriided ja jalanõud Parvemajas mugavaks olekuks.

Ajakava:

11:00 – 12:00

Saabumine. Ettevalmistus matkaks.

12:00 – 17:00

Tõukekelgumatk: Ahunapalu – Parvemaja

17:00 -- ........

Saabumine Parvemajja. Majutus. Õhtusöök. Saun. Puhkeõhtu.

09:00 – 10:00

Hommikusöök. Ettevalmistus matkaks.

10:00 – 15:00

Tõukekelgumatk tagasi Ahunapallu. Matka lõpp.

 

Maksumus:

Matk ja Parvemaja:

  Al. 95€/in. Tõukekelgud, väljaõpe, matkajuht.

              Majutus Parvemajas, saun, küttepuud, generaator.

              Toitlustus – l/s, õ/s, h/s.

Grupi suurus: 10 - 20 inimest. .

         


Email again: