RÄÄTSAMATK EMAJÕE SUURSOOS

Ürituse kestvus on kuni 24 tundi. Kogunemine Ahunapalu surnuaia esisel, parklas kus toimub ettevalmistus matkaks. Iga osaleja saab enda kasutusse kaasaegsed räätsad ja suusakepi. Kui kõik matkalised on valmis, lõunasöök söödud, alustame retke läbi asula, vana sadamakoha poole. Jõudes sadamakohani, toimub edasine liikumine mööda Kalli jõe jääd. Liikumiskiirus on paras ja kulgemine rahulik. Sest eesmärgiks on mõnus jalutuskäik kõigile jõukohases tempos, nautida ümbritsevat loodust ning võimalusel märgata loomi ja linde. Teekonna valikul lähtume hetke jää- ja ilmaoludest, pidades eelkõige silmas matkajate ohutust! Teekonna pikkus on kuni 14 km ehk 3,5 – 4,5 tundi.

Retkel on kaasas matkajuht, kes räägib paikkonna ajaloost, kultuuriloost ja loodusest. Retke lõpp-punktiks on Parvemaja, asukohaga Rebassaarel, Kalli jõel. Peale mitmetunnist rahuliku kulgemist olemegi Parvemajas, kus on soe tuba ja pakutakse kuuma teed. Mõne tunni möödudes valmib õhtusöök. Seejärel juba kuum saun ning õhtu jätkub oma tavapärasel viisil. Teie ööbimine toimub II korrusel, kus ühises ruumis on 21 magamisaset.

Hommikul, peale hommikusööki, korrastame maja ja pakime oma asjad. Ning kui aeg sealmaal, siis asume tagasiteele.

Varustusest: Räätsamatk on jõukohane kõigile ning ei nõua osalejalt füüsilist ettevalmistust ega varasemat kogemust. Kõigile jagatakse välja räätsad(2tk) ning suusakepp(1). Vajadusel kaasame matkale mõne tõukekelgu. Liigume mööda Kalli jõe jääd ning ületame ka Kalli järve. Lõplik marsruut sõltub hetke ilmastikutingimustest ja jää/lume oludest. Selga mugav ja ilmale vastav riietus. Jalga matkasaapad või muud soojemad, ilma kõrge kontsata jalavarjud. Vajalik seljakott!!! Kindlasti võtke kaasa magamiskott, saunalina, vahetusriided ja vahetusjalanõud Parvemajas mugavaks olekuks. Pakkige oma seljakott nii, et seda oleks mugav kanda! Söök(l/s; õ/s, h/s) ja jook( vesi, tee, kohv) on meie poolt.

Ajakava:

11:00 – 12:00

Saabumine Ahunapalu parklasse. Ettevalmistus matkaks. Kerge eine.

12:00 – 17:00

Räätsamatk: Ahunapalu – Parvemaja

17:00 -- ........

Saabumine Parvemajja. Majutus. Õhtusöök. Saun. Puhkeõhtu.

09:00 – 10:00

Hommikusöök. Ettevalmistus matkaks.

10:00 – 15:00

Räätsamatk tagasi Ahunapallu. Matka lõpp.

 

Maksumus:

Matk ja Parvemaja:

  Al. 95€/in. Räätsad, suusakepid, väljaõpe, matkajuht.

              Majutus Parvemajas, saun, küttepuud, generaator jne.

              Toitlustus – l/s, õ/s, h/s.

🏠Grupi suurus: 10 - 20 inimest.


Email again: