Kutsume teid mõnusale 24-h veematkale Peipsiveere Kaitseala veekogudele, kus sõiduvahenditeks on motoriseeritud matkaparved. 

Koguneme KAVASTU SADAMAS, mis asub Kavastu asulas, Emajõe põhja/vasakkaldal, KAVASTU ÜLEVEOPARV juures. Enne väljumist moodustame parvemeeskonnad, jagame ameteid ja räägime ohutust liiklemisest jõel. Seejärel alustate parvematka Parvemaja suunas. Matkaparvedega liigute iseseisvalt, oma grupi täiskasvanute juhtimisel! Soovi korral teeme vahepeatuse ja külastame Kantsi matkarada. Räägime piirkonna loodusest ja sööme kõhutäie maitsvat suppi! Kui ilmaolud lubavad, teete väljasõidu Euroopa suurimate järvede hulka kuuluvale veekogule – PEIPSILE. Jõuate paikadesse, kus ainsaks liikumisvahendiks on paat ning hääbunud inimasustuse aladel on võimust võtnud looma- ja linnuriigi esindajad. Keset seda mõistatuslikku ala asub PARVEMAJA - vee peale ankurdatud mugav majapidamine. Õhtuseks tutvumisretkeks lähiümbruskonda on valmis seatud kanuud, kajakid ja sõudepaat. Jälgite rändlindude lendu ja ümbritsevaid loodushääli. Naudite päikeseloojangut ja päikesetõusu.

 

Matkad toimuvad eelbroneeringu alusel: esmaspäevast – reedeni, mai-, juuni- ja septembrikuul. Broneering mingile kindlale kuupäevale jõustub peale väljastatud ettemaksu arve (200€) tasumist. Ülejäänud summa tasutakse hiljemalt matka alguseks.


Maksumus: õpilasele 60€, lisanduvale täiskasvanule 35€. Klassijuhatajale on tasuta.

Minimaalne grupi suurus 22 in.(20 õpilast ja 2 täiskasvanut/ 2. matkaparvel). Max.grupi suurus 36 in.(32 õpilast + 4 täiskasvanut/4 matkaparve). Kui osalejate arv jääb alla 16 in, lepitakse parvematka maksumus grupihinnana kokku eraldi!

Hind sisaldab: Parvematka, matkaraja külastust, kaitseala tutvustust, majutust Parvemajas, kanuuretke, sauna kasutust (3 tundi) ja kolme söögikorda (l/s, õ/s, h/s).


Ajakava:

13:00 – 13:30  Kogunemine Kavastu sadamas. Ettevalmistus parvematkaks.

13:30 - 15:30  Parvematk Emajõel. Matkaraja külastus. Lõunasöök.


 

15:30 - 17:30  Parvematk Emajõel ja Kalli jõel Parvemaja suunas.

 

 

17:30 - 23:00  Saabumine Parvemajja. Majutus. Õhtusöök. Vaba aeg. Saun. Öörahu.

 

 

08:30 – 10:00  Äratus. Hommikusöök ja ettevalmistus tagasisõiduks.

 

 

10:00 - 12:30  Tagasisõit Kavastu sadamasse. Parvematka lõpp.

 

 


Email again: